WordPress – tvorba šablony od A do Z – 9.díl – Vlastní typ obsahu


Dnes se podíváme na to, co nám WordPress nabízí za možnosti pro vytváření vlastního typu obsahu. V základu má WordPress několik typů a to jsou:

 • Post – Příspěvek
 • Page – Stránka
 • Attachment – Příloha: Obrázek, soubor, video, atd.

WordPress používá ještě další dva základní typy a to Revision a Navigation Menu. Jedná se spíše ale o systémové záležitosti a nebudeme si tím zatím motat hlavu. Co když ale budeme chtít vlastní typ obsahu? Co třeba Produkty? Řadit je do vlastních kategorií, vytvářet na ně vlastní layout, výpisy, řazení, atd. ? Jdeme na to!

Založení vlastního typu obsahu – Produkty

K založení nového typu obsahu (custom post_type) má WordPress připravenou funkci – register_post_type() a stačí jí pouze předat správné pole parametrů. Jak to bude vypadat?<?php

add_action('init', 'registrace_produktu');

function registrace_produktu() {

  $labels = array(
    'name' => __('Produkty'),
    'singular_name' => __('Produkt'),
    'add_new' => __('Přidat produkt'),
    'add_new_item' => __('Přidat nový produkt'),
    'edit_item' => __('Změnit produkt'),
    'new_item' => __('Nový produkt'),
    'view_item' => __('Zobrazit produkt'),
  );

  $args = array(
    'labels' => $labels,
    'public' => true,
    'publicly_queryable' => true,
    'show_ui' => true,
    'query_var' => true,
    'rewrite' => array( 'slug' => 'produkt', 'with_front' => false),
    'hierarchical' => true,
    'supports' => array('title','editor', 'thumbnail'),
    'menu_icon' => get_bloginfo('template_url').'/images/product_icon.png'
   ); 

   register_post_type( 'produkty' , $args );
}  

produkty

Pokud tento kód vložíme do functions.php v admin panelu ve WordPressu se nám zobrazí nová položka, která se bude jmenovat produkty a bude se chovat velmi obdobně jako příspěvek nebo stránka, ale máme vlastní typ obsahu a můžeme ho dále rozšiřovat. V obrázku můžete vidět další post_type, který jsem pojmenoval Slider a uživatel v něm má možnost kontrolovat obsah svého slideru, který mu běží na úvodní stránce.

Vlastní rubriky v rámci vlastního typu obsahu (taxonomy)

Abychom naše produkty mohli řadit do různých kategorií a navíc jsme si kategorie mohli kontrolovat v naší šabloně, postačí nám krátký kód, zapsaný opět do functions.php. Pro založení nových rubrik použijeme funkci – register_taxonomy()<?php

add_action( 'init', 'build_taxonomies', 0 ); 

function build_taxonomies() { 
  register_taxonomy( 'kategorie', 'produkty', array( 
    'hierarchical' => true, 
    'label' => 'Kategorie', 
    'swho_ui' => true, 
    'query_var' => true, 
    'rewrite' => array( 'slug' => 'kosmetika', 'with_front' => false ),
    'singular_label' => 'Kategorie',
    'public' => true,
    'show_in_nav_menus' => true,
    'show_admin_column' => true
    ) ); 
} 

taxonomy

Kód nám zajistí možnost vytvářet vlastní rubriky pro naše produkty, tak jak jsme tomu zvyklí z příspěvků. Chtěl bych zde trochu upozornit, že Taxonomy a samotná rubrika (term) jsou dvě rozdílné věci. Taxonomy jako takové, nám pouze vytváří skupinu rubrik (terms), do kterých teprve produkty řadíme. Skupin můžeme mít několik (tedy více číselníků) a můžeme tak uživateli nabídnout třeba Kategorie (Televize, Počítače, Monitory, atd.) a druhou skupinu si nazveme například „zařazení“ a v něm vytvoříme rubriky s názvem – Velký slider, malý slider, boční slider. Uživatel si pak jen zakliká, kde se má produkt bude prezentovat a při správném nastylovaní máte funkční kontrolu nad zobrazovaným obsahem, jako je tomu třeba na www.nemovitostilipno.com. U všech slideru si uživatel jen zakliká rubriky a šablona zajistí zbytek.

Jak s vlastním obsahem pracovat v layoutu?

Abychom měli možnost připravit pro produkt vlastní layout, postačí nám správně nazvat php soubor v rootu šablony. A to v následujícím tvaru single-produkty.php – Více ve WP codexu. Pro samotný výpis produktů na základě vybrané rubriky nám bude sloužit taxonomy.php.

V obou dvou souborech použijeme běžnou WP loopu, kterou jsme si ukazovali v předchozích dílech. WordPress nám pouze zajistí to, že nám do příslušného souboru vrátí správný obsah. V případě single-produkty.php – Jeden příspěvek a v taxonomy.php sadu všech příspěvků které budou zařazeny do zvolené rubriky.

Jak návštěvníkovi nabídnout link do příslušné rubriky nebo produktu? U produtku je to stejné jako u příspěvku a lze použít funkci the_permalink(). Pokud chceme směřovat link do výpisu rubriky máme několik možností.

1. nechat uživatele samotného kontrolovat linky v rámci menu (nové taxonomy se samo nabídne uživateli jako link v sekci „Menu“). – DOPORUČUJI

2. Druhá možnost je použít funkci get_term_link() – kde jako parametry zadáváme ID nebo slug termu a string v podobě názvu taxonomy, kde se term nachází. Funkce nám vygeneruje url, které použijeme v a tagu.

Závěrem

Pro dnešní díl toho bylo dost a myslím, že máte určitě co zkoušet. V dalších několika dílech se budeme zabývat prací s custom post_type. Ukážeme si další možnosti jako je práce s obrázky, výpisem, filtrací a mnoho dalších užitečných nástrojů, které nám WordPress v jednoduchosti nabízí.

Tomáš Kocifaj, KTStudio.cz

, , ,

 1. #1 Bylinky 2.4.2013 - 13:48

  Dobrý den,

  děkuji za vynikající návod, resp. sérii návodu, určitě je časem všechny nastuduji. :)

  Mám na Vás dotaz. Vytvořil jsem si ve functions.php „vlastní typ obsahu“ i vlastní „taxonomy“ k tomuto obsahu.

  Zkopíroval jsem single.php na single-produkty.php (stejný obsah, jako single.php) a vytvořil taxonomy.php.

  Pokud přidám produkt, tak se ale na stránkách nezobrazuje. Vyskočí chyba 404.

  Kde by mohl být problém?

  Děkuji
  Honza

  • #2 Tomáš Kocifaj 2.4.2013 - 14:07

   Zdravím tě Honzo,
   pravděpodobně bych pátral po zdroji Url. Jak se na samotný produkt v rámci layoutu dostáváš? Pokud WordPress volá obsah a nemá pro něj příslušný obsah, řídí se dle jeho Hierarchie. To znamená, WP napřed bude hledat v rootu šablony single-produkt.php, pokud ho nenajde, hledá single.php a pokud ani ten neexistuje hodí to do index.php. Předpokládám, že aspoň jeden ze souborů v šabloně máš a proto by to chybu 404 házet nemělo.

   Pátral bych po zdroji URL, který na produkt odkazuje, zda tam není problém s rewritem nebo něčím podobným. Pokud máš možnost, pošli Url, kde se tak děje.

  • #3 Vita 27.3.2014 - 11:59

   Taky jsem vytvořil single-produkty.php a taxonomy.php kopií obsahu single.php, ale nic se nezobrazuje. Pokud to dobře chápu, tak co vložím do produktů, tak je chápáno jako obyčejný příspěvek (s post_type „produkty“), tudíž by se měl normálně vypisovat v index.php pomocí dávno zadané funkce get_template_part(‚loop‘,’single‘);
   Ale nějak to se neděje :/

   • #4 Tomáš Kocifaj 27.3.2014 - 12:06

    Zdravím tě, no, nejsem si jist, jestli správně chápu tvůj popis problému. Ale pokud máš založený post_type „produkty“ musíš mít single-produkty.php – tato template se bude následně volat když někdo klikne na URL vedoucí do detailu produktu.pokud používáš get_template_part(„loop“,“single“); funkce bude volat soubor loop-single.php, který bude hledat v rootu šablony. Pokud ho máš následně umístěn v taxonomi.php v běžné loopě, je třeba ještě zjistit, zda máš otevřený nějaký term, který obsahuje produkty, které by wordpress do Loopy v Taxonomy poslal :-) A zároven ten term je ve té skupině taxonomy, která patří produktům. To je hokej, co? :-D

  • #5 Vita 27.3.2014 - 13:56

   postupuju od prvniho dílu takže nic navíc v kódu nemám. Tento přímý odkaz (http://wordpress.kekorekture.cz/?p=28 ) mi zobrazí detail produktu (šablona single-produkty.php). To funguje, ale nejde(resp. nevím jak udělat) to co jsem popisoval v minulém komentu→ na hlavní stránce (http://wordpress.kekorekture.cz/) výpis všech produktů, stejným způsobem jako se vypisují „příspěvky“ pomocí loop-single.php. Pokud to dobře chápu, tak loop-single.php z databáze vytáhne jen záznamy s post_type=post, já myslel, že si vezme i post_type=produkty, ale asi to tak není. No a celá moje otázka je o tom jak ten seznam produktů (permalinků) vypsat. Snad jsem to popsal trochu srozumitelněji.

 2. #8 Bylinky 2.4.2013 - 16:22

  Tomáši,

  děkuji za odpověď. Máte pravdu, měl jsem trvalé odkazy nastavené na /%postname%/, když je změnil na /%category%/%postname%/, tak vše funguje. Děkuji.

  Mám ještě drobný problém s drobečkovou navigací. Pokud mám příspěvky vytvořené defaultně, tak se mi zobrazuje drob. navigace Úvodní strana -> Rubrika -> Název příspěvku, což bych rád. V tomto případě se zobrazuje Úvodní strana -> Název příspěvku. Používám plugin RDFa Breadcrumb. Web testuji zde http://www.bylinky.tode.cz/

  • #9 Bylinky 2.4.2013 - 16:50

   V podstatě bych rád takovouto strukturu http://justpaste.it/2bef, jestli je to možné?

  • #10 Tomáš Kocifaj 2.4.2013 - 18:51

   Bohužel WordPress nemá funkci, která by toto „navigační“ menu zobrazovala sama. Podobný problém jsem řešil na http://www.jaknadnu.cz, kde si nechávám vracet všechny rubriky příspěvku a ty následně zobrazuji. Druhá cesta je pak následně pomocí funkci get_query_var() z url adresy dostávat informaci o umístění příspěvku a ty pak pomocí dalších funkcích vypisovat. Jedná se už o trochu složitější problém. Můžu se na to ale v některém z dalších dílů zaměřit. Zatím bych asi doporučil zapátrat po nějakém pluginy. Věřím, že tento problém již někdo několikrát řešil.

   • #11 Bylinky 4.4.2013 - 10:12

    Děkuji, zkusím se podívat na nějaký plugin. Další díl s touto problematikou bych určitě uvítal. Mohl bych poprosit o jednu radu, možná i námět na další díl seriálu. Snažím se udělat na webu abecední seznam příspěvků podle tohoto návodu http://www.kathyisawesome.com/424/alphabetical-posts-glossary/. Funguje to skvěle, ale pokud příspěvek začíná písmenem s diakritikou, tak se zařadí automaticky pod A a ne pod správné písmeno. Našel jsem převodní tabulku http://pastebin.com/qW3aj03F a tento kód $first_letter = isset( $prevodni_tabulka[ $first_letter ] ) ? $prevodni_tabulka[ $first_letter ] : $first_letter;, která by problém s diakritikou měla řešit, ale nevím, jakým způsobem ji zakomponovat, aby spolupracovala s uvedeným návod na řazení článků?

    • #12 Tomáš Kocifaj 4.4.2013 - 11:00

     Jdete na to trochu krkolomným způsobem :-) v návodu autor používá cyklus foreach ( range(‚a‘, ‚z‘) as $i)… To znamená, že pracuje se sadou znaků v rámci nastavení PHP a serveru. Pokud chcete nechat vypisovat písmena s diakritikou, bude se muset upravit celá funkce včetně zdroje pro foreach. Ideálně tedy udělat pole všech českých znaků a to předávat jako zdroj pro iteraci. Popravdě jsem ale fnc nějak detailně nestudoval. Problém už jsem řešil na http://kos.pr-global.cz/, ale přesně opačně než chcete vy. Názvy příspěvků schovávám pod písmena bez diakritiky.

     • #13 Bylinky 4.4.2013 - 11:09

      Říkal jsem si, že by to mělo jít jednodušeji. :) Nechci vypisovat písmena s diakritikou, ale chci, aby se např. Č zařadilo pod C, Š pod S, atd. Tedy asi stejně, jak to máte/máš na webu http://kos.pr-global.cz/.

     • #14 Tomáš Kocifaj 4.4.2013 - 12:07

      No, koukal jsem se trochu na detail té funkce, kterou jsi posílal. Má to tam řešené přes sadu „rubrik“ (jestli to tedy dobře chápu) což považuji za hrozné neštěstí. Dá se to řešit pouze na základě názvu příspěvků a není potřeba do tohoto řešení tahat rubriky. Abych ti poradil co s tou funkcí, musel bych to testovat, lépe pochopit a na to momentálně úplně nemám dostatek volného času. V jednom z dílu se na řešení filtrace příspěvků na první písmeno zaměřím.

 3. #15 Bylinky 4.4.2013 - 12:10

  Dobře, děkuji. Budu se těšit na další díl. :)

 4. #16 Wlk 17.10.2013 - 18:02

  Myslím že v příkladu je chyba:
  funkce „register_post_type( ‚produkty‘ , $args )“ by měla být volána uvnitř function registrace_produktu() {}, jinak to nemůže fungovat protože obsah proměnné $arg není odkud brát mimo funkci „register_post_type“ :o)
  Jinak díky moc za skvělé články a čas věnovaný nám začátečníkům s WP!

 5. #17 Tomáš Kocifaj 18.10.2013 - 05:44

  Díky za dobrý postřeh, ukončující závorka funkce mi utekla trochu dříve.

 6. #18 Rocco 16.1.2014 - 21:40

  Zdravím,
  projíždím si tutoriálek a fakt paráda.

  Jen se chci zeptat jak máte ten screeshot tak u toho produktu je dole „Informace o produkt“ to jak to tam přidat najdu někde dále v tutoriálu?

 7. #19 Tomáš Kocifaj 17.1.2014 - 08:36

  Zdravím, ano, těmto „boxům“ se ve wordpressu říka Metaboxes. Píšu o nich v díle – http://blog.netcorex.cz/wordpress/wordpress-tvorba-sablony-od-a-do-z-10-dil-meta-box/

 8. #20 David 1.2.2014 - 17:28

  Zkoušel jsem tento postup použít. Vše bezvadně funguje, jen bych potřeboval pro některé kategorie, a to pro ty které mám nové (produkty) zobrazit v rubrice něco navíc. Ale bohužel to funguje pouze na původní rubriky ale na tyhle přidané ne.

  if (in_category(’14‘)){
  echo ‚je‘;
  }else{ echo ‚není‘; }

 9. #21 Tomáš Kocifaj 2.2.2014 - 08:54

  Pokud používáš vlastní typ obsahu a máš pro ně založeny taxonomy, potom fuknce in_category nebude pracovat korektně. Ta umí (stejně jako všechny tyto funkce) pracovat pouze s taxonomy category – tedy kategorie příspěvků. Pro práci s těmito kategoriemi je potřeba používat funkce s kořenem term – pro tebe je to funkce has_term() – více na codexu.

 10. #22 Juraj 30.9.2014 - 15:22

  vedeli by ste mi poradiť prečo mi to nechce fungovať? postupoval som podľa návodu. V administrácií sa mi zobrazia produkty,.. môžem aj pridávať kategórie a články. Mám ale problém s ich zobrazením na stránke. Stále ma prepína do súboru 404.php už neviem čo by som mal spraviť.

  • #23 Tomáš Kocifaj 30.9.2014 - 16:16

   Pokud se ti vrací stránka 404.php, bude pravděpodobně někde problém s URL adresami. Máš zapnuté permalinks? Pokud ano, zkus je vypnout a proces opakuj – respektive, podívej se na generované URL. Podle parametrů v URL bych potom následně pátral, kde může být problém. Příčin může být spoustu. Rád bych poradil víc, ale bez toho, abych to viděl, toho moc nezvládnu.

   • #24 Juraj 30.9.2014 - 17:21

    pokiaľ viem tak permalinks sú vypnuté,.. ale uznávam že som len začiatočník vo wordpresse takže sa zatial v tom neorientujem zrovna najlepšie. tie url je dosť možné že sú zle generované,.. nejak sa mi podarilo tento príklad rozbehnúť ale akonáhle som tento kód skopíroval a upravil na členov tak to zase (ale len pre tých členov) nefunguje.
    A tiež som si všimol že akonáhle som v tomto príklade zmenil v kóde ‚slug‘ => ‚kosmetika‘ na nejaký iný názov tak to zase prestalo fungovať aj keď som nanovo vytvoril nové kategórie a články.

    • #25 Juraj 30.9.2014 - 22:31

     Nevieš mi náhodou poradiť aké súbory presne tam mám pri tom vytvoriť a ako správne nastaviť tie cesty?

    • #27 Tomáš Kocifaj 1.10.2014 - 05:58

     Pokud máš permalinky vypnuté, měl bys mít url ve stavu, kdy se vytvářejí jednotlivé paramety tvojedomena.cz/?p=15. Pokud jsou zapnuté, je potom tvar tvojedomena.cz/nazev-tve-stranky.

     Popisovaný problém na mě působí opravdu, tak, že jsou permalinky zapnuté. Vždy, pokud změníš něco zásadního v URL (slugy kategorie nebo post_type) – musíš dojít k přepsání cest. To provedeš tak, že znovu permalinku uložíš.

     Pokud ti to běží někde na netu, tak mi pošlu URL a přístupy, můžu se ti na to podívat. Jinak moc nevím, co poradít :-\

     • #28 Juraj 1.10.2014 - 22:34

      bol by som ti veľmi vďačný ak by si sa mi na to pozrel. Mám tam aj dosť kódu na viac ale to je len detail. Neviem kam ti mám poslať prístupové údaje tak ti ich posielam sem: server: http://pdvc-kokles.hol.es/
      login: novy
      heslo: novy
      momentálne mám vytvorené 2 vlastné typy obsahu. Clenovia a podujatia. Clenovia fungujú dobre ale podujatia mi blbnú.

  • #29 Tomáš Kocifaj 2.10.2014 - 07:24

   Díval jsem se na Vaší šablonu, máte tam velkou řadu zásadních chyb.

   1. šablona vykazuje známky chyb již v samotném PHP. To by být určitě nemělo
   2. Některé post_types a taxonomy mají stejný rewrite slug – to být nemůže.

   K ostatním věcem:
   – nemáte příliš dobře vymyšlenou logiku obsahu.
   – o nepořádku ve functions.php nebudu raději ani mluvit :-)
   – hodně souborů v šabloně nemáte příliš chytře řešeny.

   Doporučuji pokračovat dále v seriálu :-)

   • #30 Juraj 2.10.2014 - 08:22

    zatial to je všetko v poriadku,.. obsah na jednotlivých podstránkach som zatial neriešil, to upraviť bude najmenej. To že vo functions.php je bordel o tom viem to som prevzal z inej šablóny a postupne to upravujem,… ale stále netuším prečo tie podujatia ma vyhadzujú na 404.php,… ich slug sa mi tam neopakuje.

 11. #31 Robert 14.10.2014 - 20:03

  Chápu to správně, že to funguje jen s permalink ve tvaru /%category%/%postname%/ ? Potřebuji výslednou url bez category. Díky za reakci.

  • #32 Tomáš Kocifaj 15.10.2014 - 06:19

   Zdravím, Roberte, je to tak, že mít tvar URL s odkazem na category bez toho, aby tam nějaký slug pro category byl je poměrně dost náročné. WordPress pak těžko pozná, zda voláš nějakou stránku / příspěvek nebo se právě jedná o category. Naštěstí je pár opravdu slušných pluginů, kde to autoři pořešili. Mám pocit, že jeden z nich se jmenuje něco ve smyslu „no category base“.

 12. #33 Robert 15.10.2014 - 21:54

  Díky za reakci. Plugin vyzkouším.

 13. #34 JP 20.5.2015 - 15:01

  Vše mi funguje ale nevím, jak ty kategorie strukturovat. Chci mít web s kategoriemi eshop, blog, kontakt a v eshopu ty podkategorie s produkty, které jsem si vytvořil pomocí tohoto návodu.

  Bohužel vždy když kliknu na eshop a pak na nějakou kategorii, tak se dostanu na web.cz/kategorie, místo web.cz/eshop/kategorie, jak bych potřeboval.

  Více o tom co řeším je zde na foru, kde jsem to popisoval: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=27&topic=163120

  Byl bych rád za nasměrování, nebo jak ty kategorie struktúrovat? Díky

  • #35 Tomáš Kocifaj 20.5.2015 - 15:32

   Zdravím, rozumím tvému problému. To je trochu v rámci WordPressu problém – on sám má nějakou svou strukturu, kterou se řídí včetně toho, že mu můžeš nastavit, jak s těmito odkazy má pracovat.

   Je třeba si uvědomit problém – Ve chvíli, kdy máte založenou stránku /eshop/ WordPress na ní vždy bude hledat stránku. Pokud však vytvoříte URL adresu /eshop/tricka – ví, že /eshop je stránka a ta další parametry nemá. Proto vyhodí chybu, že stránka /eshop/tricka neexistuje.

   Zkusil bych tedy provést název taxonomy na „eshop“ – aby byl následně tvar /eshop/nazev-kategorie – nejsem si ale jistý, jestli se to nebude tlouct se stránkou „eshop“.

   • #36 JP 20.5.2015 - 15:51

    Díky. Toto by asi taky šlo, ale pořád bohužel nezůstanu na té stránce, takže mi bohužel z menu „první úrovně“ zmizí označení aktivní položky „eshop“. Já bych chtěl, aby ty kategorie produktů fungovali v rámci eshopu.

    Díky

    • #37 Tomáš Kocifaj 21.5.2015 - 06:26

     Dobrý den, rozumím, to se dělá pomocí speciálního Walkeru pro Menu, kde případnou návaznost stránky zařadíte a vypíšete potřebnou class, která říká, že se jedná o „rodičovskou“ stránku – to už je ale trochu vyšší dívčí.

     Případně se to dá i trochu obelstít pomocí Javascriptu a přidání potřebné class na posledního „rodiče“ stromu LI.

 14. #38 JP 22.5.2015 - 23:16

  Tome, díky. Toto už je ale na mě, jako na neprogramátora složité. Proto jsem to vyřešil tak, že jsem si v příspěvcích vytvořil kategorii blog a další kategorie na blogu budu vkládat jako podkategorie. Vytvořil jsem si novou taxonomii pro produkty a v rámci té potom kategorii Produkty a další kategorie budu vkládat jako podkategorie. V hlavním menu si nastavím tyto hlavní kategorie – blog a produkty a v tom sekundárním menu ty podkategorie. Potom hover zůstane i v menu.

  Je to sice takové kostrbaté řešení, ale dá se.

  S čím bojuji, je problém se 404. Původně jsem si zkopíroval tvůj kód pro kategorie v produktech. Vše fungovalo. Když jsem ale změnil v kódu to „kosmetika“, protože se to zobrazuje v adrese a já tam chtěl něco jiného, tak najednou vše přestalo fungovat a vyhazuje mi to „Stránka nebyla nalezena“ :(

  Nepomůže ani odstranění staré položky v menu či kategorie a novou se stejným názvem.

  Přeci toto slovo s ničím jiným v kodu nesouvisí a nemělo by se to tak chovat. Mám pocit, jakoby spíše byl problém ve wordpressu, kdy on si nějak pamatuje starý odkaz. Když totiž v adrese místo mého slova dám zpět tu kosmetiku, tak se stránka načte, dokonce i když to mám ve function.php už přepsané.

  Nechápu…

  • #39 JP 22.5.2015 - 23:19

   Jo jinak není to asi žádným souborem taxonomy-něco.php. Nepomůže ani úprava toho názvu a navíc mám v šabloně čisté texonomy.php, případně index.php, takže by to 404 házet nemělo (v titulku stránky se zobrazuje „Stránka nebyla nalezena“).

  • #40 Tomáš Kocifaj 23.5.2015 - 06:53

   Zkusil jsi přeuložit nastavení trvalých odkazů? WordPress si všechny „routy“ – URL adresy ukládá do DB. Když tedyž tedy přidáš nějakou novou, změníš název nějaké jiné (programově – v tvém případě tedy název kategorií pro produkty) – musíš jít do Nastavení ->Trvalé odkazy -> a dát znovu uložit.

   WordPress projde znovu všechny routy a znovu si je zavede jako platné.

 15. #41 JP 23.5.2015 - 11:41

  Díky moc, to je ono :)

  Ještě mám problém s titulkem, protože se mi v něm zobrazuje i „Label“ té taxonomie (tj. Kategorie). Ale to už asi půjde nějak vyfiltrovat pomocí tohoto: https://codex.wordpress.org/Plugin_API/Filter_Reference/wp_title

  a pomocí podmínek. Nechci otravovat a nějak si to pořeším.

  Neplánuješ někdy kurz na tvorbu vlastní šablony, třeba na naučmese.cz? Dost by se mi to hodilo ;)

  Díky

  • #42 Tomáš Kocifaj 25.5.2015 - 05:09

   Pokud myslíš obsah v tagu title tak ano – to dělá základ WordPressu. Než se prát s nějakým filtrem, možná bych doporučil nějaký plugin SEO by Yost nebo All in one SEO PACk (nebo tak nějak). Tam se potom dá titulek hodně nastavovat a nemusíš nic programovat.

   Kurzy pořádám přibližně dvakrát do roka – http://www.ktstudio.cz/skoleni-tvorba-wordpress-sablon-praha/ – další se chystá po letní sezóně, aktuálně proběhl jeden v dubnu. Když mi pošleš email, můžu si tě uložit do listu a po vypsané termínu tě budu informovat.

Komentáře jsou uzavřeny.