Nuget – Visual Studio Package Manager


Dejte sbohem hledání a přidávání nových knihoven do projektu ručně, je tu Nuget – výborný nástroj do Visual Studia, který umožňuje stahovat a spravovat další doplňky.

Vše je velmi rychlé, jednoduché a navíc funguje i ve Visual Studiu Express, tedy samotný Nuget, ale všechny knihovny a nástroje z Nuget “Galerie” už pochopitelně ne…

Pracovat můžete buď se všemi knihovnami přes Solution nebo s každou zvlášť, nejjednodušeji přes pravé tlačítko v Solution Exploreru na konkrétní knihovnu a volbou “Manage Nuget Packeages…”. Následně se otevře dialog, kde už je možné pracovat s Nuget galerií přímo ve VS. Můžete procházet všechny dostupné balíčky nebo pomocí jednoduchého vyhledávání filtrovat konkrétní obsah a to buď pro online k dispozici, již nainstalované, aktualizace a naposledy použité…

Nuget Package Manager - Dialog

Nuget v Solutionu vytváří adresář “packages”, kde ukládá jednotlivé balíčky a všechny soubory k nim potřebné, včetně nutných knihoven. Dále je dobré zmínit, že v Nuget dialogu jsou k dispozici vždy aktuální, stabilní verze balíčků, ale pomocí Nuget konzole ve VS je možné instalovat libovolnou verzi balíčku. To je vždy vidět v poměrně obsáhlém katalogu Nuget Galerie pro každý balíček v jeho “profilu” včetně konkrétních příkazů do konzole.

Nuget Package Manager - Console

Enable Nuget Package Restore

Po povolení této funkce dojde k menší úpravě Solution, resp. doplnění ze strany Nugetu, ale nedochází pak k nahrávání balíčků přes Source Control a Nuget sám doplní chybějící balíčky lokálně… Viz. dokumentace.

, , ,

Komentáře jsou uzavřeny.