Music Mix a Windows Store publikace


Tak se mi konečně povedlo dodělat aplikaci Music Mix a dostat ji do Windows Store, nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem se původně obával a tady je několik mých poznatků…

Music Mix

Nejprve však krátké představení – jedná se o jednoduchou aplikaci pro mixování hudby, resp. přehrávání 2 písniček (ve formátu mp3) najednou a hlavním cílem a smyslem je použití na party apod. Aplikace dále umožňuje např. přehrávání hudby na pozadí, jednoduché automatické přechody a i režim automatického přehrávání, tak jak jsou písničky za sebou v seznamu skladeb.

Music Mix cz screenshot

Protože jsem se s aplikací přihlásil do soutěže na MyWindows.cz, tak jsem měl možnost se zúčastnit Excellence Labs v Microsoft ČR, což by se dalo označit jako test aplikace před publikováním do Windows Store a musím říct, že to byla výborná zkušenost, kterou bych doporučil každému.

Windows Store a registrace

Už nějakou dobu je Windows Store dostupný i českým vývojářům, takže s registrací ani v češtině není problém, navíc jako student v rámci Dreamsparku je možné získat registrační kód na 1 rok zdarma, jinak je aktuální cena 860,- Kč na rok. Ovšem i jako student s registračním kódem je nutné zadat platební údaje o kartě (k dispozici je VISA, Master Card a American Express), na které musí být nějaké peníze, přibližně 110,- Kč v závislosti na aktuálním kurzu, protože dojde ke stržení z důvodu ověření, ale víc jak polovina zase pak přijde zpět. Zde chci upozornit, že u některých bank může být problém s ověřením, díky čemuž nejde registraci dokončit a informační systém chybových hlášení zde není úplně nejlepší.

(Pozn.: v mém případě nešlo použít kreditní ani debitní kartu od ČSOB a až po týdnu mě napadlo použít ještě Airbanku a pak už bylo vše v pořádku.)

Daňový profil

Po vytvoření vývojářského účtu a ověření (výplatního) účtu, je potřeba ještě vyplnit informace potřebné ke zdanění. Já jsem dal aplikaci zdarma a i do budoucna s tím počítám a v takovém případě není nejmenší problém, stačí pouze vyplnit elektronický formulář. Nicméně v případě výdělků by bylo asi dobré si zjistit další informace k tomuto tématu…

Schválení aplikace

Oficiálně může schválení aplikace trvat klidně i několik dní, ale ve skutečnosti to bylo velmi rychlé i v době těsně před oficiálním vydáním Windows 8. Pokud už je aplikace hotová, tak na procesu schválení je nejtěžší příprava, kde je nutné pro všechny podporované jazyky připravit texty i grafické materiály. Co se týče testování aplikace, tak je dobré všechny problémové části popsat a odůvodnit testerům do poznámky, o kterých si myslím, že jsou celkem rozumný, protože i když přímo něco v aplikaci neodpovídá požadavkům Microsoftu na Windows 8 design aplikací, tak když je to odůvodnitelné nebo na místě, tak to prostě projde…

Administrace – ovládací panel

Co se týče administrace Windows Store, tak ta je poměrně strohá a navíc protože jsem dal aplikaci zadarmo, tak v sekci finančního souhrnu nemám žádné výsledky. Hlavní informace jsou ale počet stažení a hodnocení uživatelů a pak případně ještě jednoduchý statistický nástroj na prozkoumání trendů v obchodě.

Závěrem

Doufám, že se moje aplikace bude líbit a přeju hodně štěstí i ostatním při vývoji a publikaci ;)

, ,

 1. #1 Ing. Král 8.10.2013 - 07:51

  Paradoxne váš double player je lepší a použiteľnejší, ako molochy typu Virtual DJ, ktoré sú síce nabité funkciami, ale na tablete nepoužiteľné… Vy ste minimalizáciou nárokov vytvorili lepšiu aplikáciu – ja ju používam na 8″ W8 tablete ACER a bomba, ďakujem vám verejne. A nie na party, ale ako DJ.
  Pár poznatkov a postrehov:
  – Windows Store neponúka češtinu, ani v menu sa nedá prepnúť, pozrite na to
  – tlačítka Stop, Play treba väčšie a červené / zelené, zvýši to komfort na menších tabletoch!
  – playlist pri autoplay nedovolí prehrávanie a súčasné pridávanie songov do databázy, treba to upraviť
  – štart autoplay je čudný, ak nastavíte na ľavý a pravý player songy 1 a 2 z playlistu, prehrá 1, prehrá 2, znova prehrá 1 a až potom natiahne na pravý player 3, ja si myslím, že úprava logiky by nebola zložitá.
  Pokojne sa mi ozvite mailom.
  S pozdravom, Kazo Král DISCO CASCO

  • #2 Martin Hlaváč 8.10.2013 - 11:18

   Zdravím,

   mno nejprve chci poděkovat za pochvalu, to samozřejmě rád slyším :) No a dál, abych řekl pravdu, tak už na to nemám moc času a chtěl jsem vývoj zapíchnout, ale když tak čtu Váš komentář, tak to budu muset minimálně přehodnotit… :) Nicméně díky i za tipy na vylepšení…

   Martin

 2. #3 Ing. Král 8.10.2013 - 11:21

  Nič také podobné na Store nie je, máte šancu aj na platenú verziu :-) Ja by som si ju určite aj kúpil. Neviete, prečo mi nejde prepnúť jazyk na češtinu v už nainštalovanej verzii?

  • #4 Martin Hlaváč 8.10.2013 - 11:32

   :) Já sám o sobě jsem žádný zvláštní kód pro změnu jazyka neimplementoval, takže mám za to, že v CZ Storu je na pevno čeština a jinak angličtina…

Komentáře jsou uzavřeny.